Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko

Wyniki konkursu pt. „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko”
edycja VI
W roku szkolnym 2015/2016 w konkursie udział wzięło 10 tyś. dzieci i młodzieży ze wszystkich poziomów nauczania (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne) z 36 placówek oświatowych, angażując jednocześnie do działań środowiska szkolne/przedszkolne oraz społeczność lokalną z terenu działalności Związku. Wyniku prowadzonego konkurs zebrano 28 559 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Wszystkie placówki uczestniczące w konkursie spełniły wymagania zawarte w regulaminie konkursu, otrzymując tytuł „Szkoła/Przedszkole Ekspert E.E.”, statuetkę oraz dyplom.

Tytuł „Szkoła/przedszkole Ekspert E.E.” otrzymują:

Lp Nazwa placówki Adres placówki Koordynator Termin zbiórki Liczba uczniów Masa zebranych odpadów Współczynnik
1 Gimnazjum w Kosakowie ul. Żeromskiego 11 Kosakowo Anna Gerber 18.01 pn 280 1391 4,968
2 Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna ul. Kujawska 8a Rumia Jolanta Staszewska 22.01 pt 111 597 5,378
3 Gimnazjum nr 2 ul. Świętojańska 11 Rumia Agnieszka Perlak 25.01 pn 339 692 2,041
4 Przedszkole nr 32 „Cisowiaczki” ul. Kcyńska 6 Gdynia Anna Zapart- Dembicka 27.01 śr 140 302 2,157
5 Zespół Szkół Ekologicznych ul. Chylońska 237 Gdynia Małgorzata Brodecka 29.01 pt 277 1058 3,819
6 Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 ul. Wiczlińska 93 Gdynia Agnieszka Szwarc 01.02 pn 378 1446 3,825
7 Zespół Szkół nr 10 ul. Staffa 10 Gdynia Teresa Lechman, Małgorzata Czyż 03.02 śr 819 1136 1,387
8 Prywatna Szkoła Podstawowa w Redzie ul. Norwida 59 Reda Anna Gerber 05.02 pt 113 539 4,770
9 Zespół Szkół Usługowych ul. Morska 75 Gdynia Ewa Stasiak 08.02 pn 235 184 0,783
10 Gimnazjum nr 3 ul. Gospodarska 1 Gdynia Iwona Cieszewska 10.02 śr 117 232 1,983
11 Zespół Szkół nr 7 ul. Stawna 4-6 Gdynia Agnieszka Borek, Małgorzata Brochocka 12.02 pt 891 276 0,310
12 Przedszkole nr 46 ul. Pusta 9 Gdynia Joanna Stępińska 29.02 pn 181 174 0,961
13 Gimnazjum nr 1 ul. Sobieskiego 300 Wejherowo Wioletta Socha 02.03 śr 460 859 1,867
14 Zespół Szkolno- Przedszkolny w Koleczkowie ul. Wejherowska 24 Koleczkowo gm. Szemud Małgorzata Dempc 04.03 pt 117 274 2,342
15 Zespół Szkół nr 5 ul. Orłowska 27/33 Gdynia Izabela Orłowska 07.03 pn 469 122 0,260
16 Przedszkole Pod Topolą ul. Leśna 4 Rumia Aleksandra Syldatk 09.03 śr 196 367 1,872
17 Przedszkole nr 9 ul. B.Dominika 5 Gdynia Aneta Pasieka 11.03 pt 100 168 1,680
18 Przedszkole nr 44 ul. Tatarczana 4 Gdynia Beata Gawęda 14.03 pn 203 484 2,384
19 Przedszkole nr 11 „Pod Kasztanami” ul. Bosmańska 26 Gdynia Grażyna Niewęgłowska 16.03 śr 100 1272 12,720
20 Przedszkole nr 10 „Pod Wieżyczką” ul. Kościuszki 31 Sopot Magda Mazurkiewicz 18.03 pt 87 310 3,563
21 Gimnazjum nr 2 ul. Wolności 25 Gdynia Małgorzata Bazylko 21.03 pn 331 1260 3,807
22 Niepubliczne Przedszkole „Słoneczne Przedszkole” ul. Sobieskiego 340 Wejherowo Anna Paczull 23.03 śr 100 1827 18,270
23 Przedszkole nr 13 ul. Widna 15 Gdynia Izabela Szulc 30.03 śr 155 235 1,516
24 Gimnazjum nr 1 w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego ul. Sobieskiego 279 Wejherowo Iwona Labuda 01.04 pt 134 349 2,604
25 Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Tatrzańska 40 Gdynia Agata Jendraszek 04.04 pn 300 517 1,723
26 Szkoła Podstawowa nr 2 ul. Zawadzkiego 12 Reda Elżbieta Józefowicz 06.04 śr 585 940 1,607
27 Szkoła Podstawowa nr 39 ul. Unruga 88 Gdynia Lucyna Płuciennik 08.04 pt 707 731 1,034
28 Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego ul. Energetyków 13A Gdynia Grażyna Styba 11.04 pn 281 564 2,007
29 Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2 ul. Energetyków 13 Gdynia Marzena Jaworska 13.04 śr 71 1394 19,634
30 Szkoła Podstawowa nr 40 ul. Rozewska 33 Gdynia Anna Zatwarnicka 15.04 pt 813 2940 3,616
31 Zespół Szkół nr 12 ul. Sucharskiego 10 Gdynia Elżbieta Żołnieruk 18.04 pn 630 1353 2,148
32 Przedszkole nr 5 ul. Haffnera 72 Sopot Aleksandra Lewandowska 20.04 śr 92 187 2,033
33 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie ul. Szkolna 1 Łebno gm. Szemud Monika Hrycyk 22.04 pt 116 2635 22,716
34 Samorządowa Szkoła Podstawowa w Górze ul. Szkolna 4 Góra gm. Wejherowo Ewa Szefka 25.04 pn 153 675 4,412
35 Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Morska 192 Gdynia Teresa Grenda 27.04 śr 455 451 0,991
36 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ul. Łąkowa 36/38 Reda Beata Bogalecka 29.04 pt 400 618 1,545
SUMA 9812 28559

Laureaci konkursu „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko”
KATEGORIA DYREKTORSKA
KATEGORIA DYREKTORSKA: Przedszkola

Lp Nazwa placówki Adres Imię i nazwisko koordynatora L. dzieci w placówce Masa odpadów ogółem [kg] Współczynnik Miejsce
1 Niepubliczne Przedszkole „Słoneczne Przedszkole” ul. Sobieskiego 340 Wejherowo Anna Paczull 100 1827 18,270 I miejsce
2 Przedszkole Nr 11 „Pod Kasztanami” ul. Bosmańska 26 Gdynia Grażyna Niewęgłowska 100 1272 12,720 II miejsce
3 Przedszkole nr 10 „Pod Wieżyczką” ul. Kościuszki 31 Sopot Magda Mazurkiewicz 87 310 3,563 III miejsce
4 Przedszkole nr 44 ul. Tatarczana 4 Gdynia Beata Gawęda 203 484 2,384 wyróżnienie

KATEGORIA DYREKTORSKA: Szkoły Podstawowe

Lp Nazwa placówki Adres Imię i nazwisko opiekuna L. dzieci w placówce Masa odpadów ogółem [kg] Współczynnik Miejsce
1 Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Łebnie ul. Szkolna 1 Łebno Monika Hrycyk 116 2635 22,716 I miejsce
2 Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi ul. Kujawska 8a Rumia Jolanta Staszewska 111 597 5,378 II miejsce
3 Prywatna Szkoła Podstawowa im. Tony Halika ul. Norwida 59 Reda Anna Gerber 113 539 4,770 III miejsce
4 Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jakuba Wejhera w Górze ul. Szkolna 4 Góra Ewa Szefka 153 675 4,412 wyróżnienie
5 Szkoła Podstawowa nr 40 ul. Rozewska 33 Gdynia Anna Zatwarnicka 813 2940 3,616 wyróżnienie

KATEGORIA DYREKTORSKA: Szkoły gimnazjalne, Szkoły ponadgimnazjalne, Inne placówki oświatowe (Zespoły Szkół, Ośrodki Szkolno-Wychowawcze itp.)

Lp Nazwa placówki Adres Imię i nazwisko opiekuna L. dzieci w placówce Masa odpadów ogółem [kg] Współczynnik Miejsce
1 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 ul. Energetyków 13 Gdynia Marzena Jaworska 71 1394 19,634 I miejsce
2 Gimnazjum w Kosakowie ul. Żeromskiego 11 Kosakowo Anna Gerber 280 1391 4,968 II miejsce
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 ul. Wiczlińska 93 Gdynia Agnieszka Szwarc 378 1446 3,825 III miejsce
4 Zespół Szkół Ekologicznych ul. Chylońska 237 Gdynia Małgorzata Brodecka 277 1058 3,819 wyróżnienie
5 Gimnazjum nr 2 ul. Wolności 25 Gdynia Małgorzata Bazylko 331 1260 3,807 wyróżnienie

KATEGORIA UCZNIOWSKA
KATEGORIA UCZNIOWSKA: Przedszkola

Lp Nazwa placówki Adres Imię i nazwisko opiekuna Imię, nazwisko, klasa l.pkt Miejsce
1 Niepobliczne Przedszkole „Słoneczne Przedszkole” ul. Sobieskiego 340 Wejherowo Anna Paczull Nikodem Jagielski 950 I miejsce
2 Przedszkole Nr 11 „Pod Kasztanami” ul. Bosmańska 26 Gdynia Grażyna Niewęgłowska Martyna Grygiel 189 II miejsce
3 Przedszkole nr 44 ul. Tatarczana 4 Gdynia Beata Gawęda Zofia Wojtaś 128 III miejsce
4 Przedszkole Nr 13 ul. Widna 15 Gdynia Izabela Szulc Emma Bork 101 wyróżnienie

KATEGORIA UCZNIOWSKA: Szkoły Podstawowe

Lp Nazwa placówki Adres Imię i nazwisko opiekuna Imię, nazwisko, klasa l.pkt Miejsce
1 Szkoła Podstawowa nr 40 ul. Rozewska 33 Gdynia Anna Zatwarnicka Marta Woźniczka 672 I miejsce
2 Szkoła Podstawowa nr 40 ul. Rozewska 33 Gdynia Anna Zatwarnicka Julia Zych 469 I miejsce
3 Prywatna Szkoła Podstawowa im. Tony Halika ul. Norwida 59 Reda Anna Gerber Juliusz Dmochowski 358 II miejsce
4 Szkoła Podstawowa nr 39 ul. Unruga 88 Gdynia Lucyna Płuciennik Helena Ledochowicz 277 III miejsce
5 Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Łebnie ul. Szkolna 1 Łebno Monika Hrycyk Julia Jankowska 274 wyróżnienie

KATEGORIA UCZNIOWSKA: Szkoły gimnazjalne, Szkoły ponadgimnazjalne, inne placówki oświatowe (Zespoły Szkół, Ośrodki Szkolno-Wychowawcze itp.)

Lp Nazwa placówki Adres Imię i nazwisko opiekuna Imię, nazwisko, klasa l.pkt Miejsce
1 Gimnazjum w Kosakowie ul. Żeromskiego 11 Kosakowo Anna Gerber Monika Selnik 759 I miejsce
2 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 ul. Energetyków 13 Gdynia Marzena Jaworska Robert Kolke 409 II miejsce
3 Gimnazjum Nr 1 ul. Sobieskiego 300 Wejherowo Wioletta Socha Maria Strągowska 344 III miejsce
4 Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 Ul. Wiczlińska 93 Gdynia Agnieszka Szwarc Angelina Nikodem 332 wyróżnienie