21 lat edukacji ekologicznej KZG !!

Już po raz 21 Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” podsumował działania z zakresu edukacji ekologicznej !!!

Uroczysta gala podsumowania działań odbyła się 12 czerwca 2019r w Teatrze Miejskim w Gdyni, na którą licznie przybyli: włodarze gmin członkowskich, przedstawiciele WFOŚiGW w Gdańsku, spółek komunalnych, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW w Gdańsku, dyrektorzy, szkolni/przedszkolni koordynatorzy, dzieci oraz młodzież, a także ich rodzice.

Gościliśmy prawie 250 świadomych ekologów – bo tak nazywać trzeba osoby, które z wielkim zapałem uczestniczą w konkursach i projektach edukacyjnych prowadzonych przez Związek.

Podczas gali wręczyliśmy 167 nagród, w tym 2 Róże Ekologii, łącznie 35 tytułów „Złoty Lider Lokalnej Ekologii”, „Lider Lokalnej Ekologii”, „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko”, a także nagrodziliśmy 52 szkolnych/przedszkolnych koordynatorów.

Nie zabrakło również występów wyjątkowych gości, którzy uatrakcyjnili galę: Zofia Tartas wraz z mamą Weroniką Korthals, Szkoła Muzyczna I i II stopnia z Gdyni oraz wokaliści: Karolina Klawitter (sopran) i Krzysztof Bobrzecki(baryton).

Dziękujemy wszystkim gościom za udział i gratulujemy laureatom. Dziękujemy naszym gminom członkowskim oraz instytucjom wspierającym nasze działania: Eko Dolinie, PEWIK Gdynia, OPEC, Polskiej Spółce Gazownictwa, WFOŚiGW w Gdańsku i Starostwu Powiatowemu w Wejherowie.

Już niebawem więcej szczegółów o efektach naszych działań z zakresu edukacji ekologicznej prowadzonej w r.szk. 2018/2019 pojawi się w zakładce „Edukacja”.

Tymczasem zapraszamy do naszej galerii.

A także piszą o nas……

https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynscy-uczniowie-i-przedszkolaki-sa-eko,539005

http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/wielka-gala-komunalnego-zwiazku-gmin-dolina-redy-i-chylonki,5165231,artgal,t,id,tm.html

https://www.telewizjattm.pl/dzien/2019-06-12/50593-roze-ekologii-ponownie-przyznane.html?play=on

https://dziennikbaltycki.pl/wielka-gala-komunalnego-zwiazku-gmin-dolina-redy-i-chylonki-podsumowanie-dzialan-edukacyjnych/ar/c1-14206051

UWAGA:

w dniach 14 – 30 czerwca 2019 zapraszamy do gdyńskiego InfoBoxu na wystawę prac naszych laureatów z konkursu plastycznego i fotograficznego.

13 czerwca 2019