Komunalny Związek Gmin oraz Polska Spółka Gazownictwa wspólnie będą chronić powietrze !

Związek ma przyjemność poinformować, iż wraz z początkiem roku zyskał nowego partnera w działaniach na rzecz ochrony środowiska !!

Polska Spółka Gazownictwa przez cały 2019 rok wspierać będzie Związek przy realizacji wielozadaniowego projektu pt. „Domowe spalanie śmieci zatruwa, szkodzi i szpeci”, będący kontynuacją dotychczas prowadzonych przez Związek działań z zakresu ochrony powietrza.

Wraz z urbanizacją miast i wsi, rozwojem nowych technologii oraz przemysłu, szczególnie istotna stała się dbałość o środowisko naturalne. W tym rozwiązaniem problemu zanieczyszczeń powietrza.

Szczególnie w okresie grzewczym, dbajmy o to aby sąsiad nie spalał odpadów w domowych piecach. Uświadamiajmy o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczonego w ten sposób powietrza w myśl „chronimy powietrze, chronimy swoje zdrowie”. Czasami rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy przedstawić odpowiednią propozycję:  „zrozum jak działa produkcja i dystrybucja ciepła”, „nie spalaj-segreguj i tak za to płacisz w tzw. podatku śmieciowym”, „korzystaj z ekologicznych źródeł ciepła”.

Wszystkie realizowane wspólnie z Polską Spółką Gazownictwa zadania opierać się będą na uświadamianiu mieszkańców Związku na temat zanieczyszczeń powietrza, szkodliwości spalania odpadów w domowych piecach, konieczności ochrony przyrody i środowiska poprzez stosowanie bezpiecznych technologii związanych z ciepłownictwem.

Dzięki współpracy z tak prężnie działającą Spółką na pewno uda nam się rozwijać aktywną edukację ekologiczną całej społeczności lokalnej z terenu działalności Związku.

A więcej informacji na temat efektów współpracy już niebawem, zapraszamy do przeglądania strony internetowej Związku jak i bezpośredniego kontaktu.

19 lutego 2019