Konkurs „Mała nakrętka – duży problem” rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu XVII edycji konkursu „Mała nakrętka – duży problem”. Angażując się do udziału w konkursie – symbolicznie zbierając plastikowe nakrętki w szkole i przedszkolu –  dzieci oraz uczniowie uczą się prawidłowej segregacji odpadów od najmłodszych lat. Szkoły i przedszkola z każdym kolejnym rokiem coraz chętniej włączają się w działania edukacyjne mające na celu wzrost świadomości ekologicznej. Związek aktywnie wspiera placówki oświatowe, które chcą edukować  w zakresie ochrony środowiska dzieci, młodzież, a także lokalne społeczności.

W roku szkolnym 2019/2020, pomimo trudnej sytuacji spowodowanej stanem epidemiologicznym wywołanej COVID-19, Związek odebrał plastikowe nakrętki z 39 placówek oświatowych. Zaangażowanie  placówek, które zbierały nakrętki od początku roku szkolnego,  przełożyło się na sukces, którego rezultatem jest zebranie ponad 9,5 tony cennego surowca wtórnego. Wszystkie nakrętki zostały już przekazane do firmy recyklerskiej w celu powtórnego ich wykorzystania.

Placówki, które zebrały najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia/dziecko otrzymują nagrody dla szkoły/przedszkola. Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj. Wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu br. Jest to termin orientacyjny, o ile sytuacja prawna i epidemiologiczna na to pozwoli. Szczegóły dot. daty oraz miejsca spotkania będą ustalane w sierpniu br. Na początku września  przekażemy do szkół i przedszkoli stosowne informacje. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim dzieciom, uczniom, rodzicom za udział w konkursie!

25 maja 2020