Konkurs Wiedzy Ekologicznej rozstrzygnięty!! „Zmieniamy zachowania na dobre” tak brzmiał temat tegorocznego Konkursu Wiedzy Ekologicznej.

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2 z Gdyni już po raz XIII wspólnie podjęli się realizacji tego wielozadaniowego konkursu, który skierowany jest do uczniów szkolnictwa specjalnego tj. szkół podstawowych (kl. VII-VIII), oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych.

W konkursie wzięło udział 6 zespołów ze szkół podstawowych: SP nr 10 z Gdyni, SP nr 11 z Gdyni, SP nr 34 z Gdyni, SP nr 40 z Gdyni, SP nr 7 z Wejherowa i Zespół Szkolno-Przedszkolny z Mostów oraz 3 zespoły ze szkół branżowych z terenu działania KZG „Dolina Redy i Chylonki”: Szkoła Branżowa I st. Nr 7 z Gdyni, Szkoła Przyspasabiająca do Pracy nr 1  z Gdyni i Szkoła Branżowa I st. Nr 5 z Wejherowa.

Uczniowie współzawodniczyli w wielu konkurencjach. Były to zadania pisemne oraz praktyczne, które zgrupowane były wokół tytułów:

1/ Zmieniamy zachowania na dobre: w domu

2/ Zmieniamy zachowania na dobre: w szkole

3/ Zmieniamy zachowania na dobre: w mieście

4/ Zmieniamy zachowania na dobre: w lesie

Ostatnim etapem konkursu była konkurencja plastyczna, tym razem uczniowie wykonywali stroiki wielkanocne z różnych opakowań i odpadów przy wykorzystaniu wiedzy i zasad upcyclingu.

W tym roku oprócz nagród przyznano tytuł „Mistrza Ekologii szkół podstawowych”

i „Mistrza Ekologii szkół branżowych” za zajęcie pierwszego miejsca, które zdobyły ex aequo odpowiednio: SP nr 34 w Gdyni i Szkoła Branżowa I st. Nr 7 w Gdyni.

Kolejne miejsca wśród szkół podstawowych zajęły:

II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mostach

III miejsce – SP nr 11 w Gdyni

wśród szkół branżowych :

II miejsce – SPDP nr 1 w Gdyni

III miejsce – Szkoła Branżowa I st. Nr 5 w Wejherowie.

Jak co roku konkurs cieszył się dużym powodzeniem i dostarczył wiele radości uczestnikom.

25 marca 2019