PODSUMOWANIE III EDYCJI PROGRAMU „SZKOŁA/PRZEDSZKOLE DLA ŚRODOWISKA”

Zakończyliśmy III edycję programu edukacyjnego „Szkoła/Przedszkole dla środowiska”. Hasło  bieżącej edycji brzmiało: „Jak tworzywa sztuczne zmieniły nasze życie”.  Od września 2019 do końca 2020 roku realizowane była w placówkach oświatowych działania badawcze związane z tematem tworzyw sztucznych oraz biodegradowalnych. Cieszymy się, że pomimo trudnej sytuacji wywołanej pandemią COVID-19, w tej części programu udział wzięło 11 placówek oświatowych.  Efekty ? do obejrzenia na naszej stronie [prezentacje].

Działania badawcze stanowiły ostatnią część III edycji programu. Przygotowaliśmy zatem podsumowanie, które pokazuje efekty wspólnych działań  Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” ze szkołami i przedszkolami w latach 2018-2020 łącznie z oceną programu, wnioskami i rekomendacjami. Jest ono dostępne na naszej stronie internetowej pod adresem https://kzg.pl/wp-content/uploads/2021/03/PODSUMOWANIE_SDS_III-edycja.pdf.

Z racji na obecne obostrzenia sanitarne musieliśmy niestety ☹ zrezygnować z uroczystej sesji podsumowującej program, na której moglibyśmy wręczyć certyfikaty udziału dla szkolnych/przedszkolnych koordynatorów za realizację działań w swoich macierzystych placówkach. Przesyłamy je zatem drogą pocztową, równocześnie gratulując Wam – Drodzy Nauczyciele – zaangażowania w pracę i życząc dalszych sukcesów zawodowych.

Dla placówek oświatowych, które zrealizowały działania badawcze przekazujemy także podziękowania w postaci dyplomu i zestawu nasion kwiatów jednorocznych, zachęcając jednocześnie do założenia przedszkolnej lub przyszkolnej łąki kwietnej. Niech stanowi to praktyczny wstęp do nowej edycji programu „Szkoła/Przedszkole dla środowiska”, który rozpocznie się już w maju br. pod hasłem „Zmiany klimatu na przykładzie miast”. Informacje o nadchodzącej edycji IV już niedługo w aktualnościach na stronie www.kzg.pl.

26 marca 2021