Relacja ze spotkania z koordynatorami projektu „Lider Lokalnej Ekologii”

4 marca br. w siedzibie Związku odbyło się spotkanie dla szkolnych/przedszkolnych koordynatorów XI edycji projektu „Lider Lokalnej Ekologii”. W bieżącym roku szkolnym  placówki oświatowe realizują działania pod hasłem „Toaleta to nie śmietnik”. Projekt uwzględnia problem wrzucania odpadów do sieci kanalizacyjnej oraz właściwe zasady postępowania z odpadami komunalnymi (ulotka).

Podczas spotkania koordynatorzy wymieniali się dotychczasowymi doświadczeniami z realizacji projektu w swoich placówkach oświatowych, podsuwali swoje pomysły innym nauczycielom. Była to także okazja doprecyzowania i rozwiania wątpliwości pojawiających się przy niektórych zaproponowanych przez Związek zadaniach, jak choćby sprawa stosowania młynków koloidalnych.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane również animacje – film pt. „Toaleta to nie śmietnik” oraz film instruktażowy dot. segregacji bioodpadów. Z filmami można zapoznać się na stronie internetowej Związku (link).

Na koniec spotkania koordynatorom zostały przekazane materiały informacyjne wspierające realizację projektu, tj. ulotki, plakaty, komiksy, tematyczne naklejki oraz zeszyty dla uczniów.

23 marca 2020