Rozpoczęcie czwartej edycji programu edukacyjnego „Szkoła/przedszkole dla środowiska”

Drodzy Nauczyciele,
Mamy przyjemność poinformować o rozpoczęciu czwartej edycji programu edukacyjnego „Szkoła/przedszkole dla środowiska”. Tym razem zajmiemy się tematem KLIMATU, a dokładniej zmianami klimatu na przykładzie miast. Pierwsza część programu, już tradycyjnie, obejmować będzie zdobywanie wiedzy, czyli cztery tematyczne spotkania online w formie wykładów i dyskusji.

Ekspertami niniejszej części programu są wykładowcy Politechniki Gdańskiej oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Partnerami programu są Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy już 13 maja br. W temat zmian klimatu wprowadzi nas dr Michał Marosz z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Kolejne spotkania przeprowadzą prof. dr hab. inż. Magdalena Gajewska z Katedry Technologii Wody i Ścieków, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz mgr inż. Piotr Jasiukiewicz z Instytutu Energii, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej(tutaj i tutaj) oraz w treści regulaminu (klik).

Program skierowany jest do szkolnych i przedszkolnych koordynatorów edukacji ekologicznej z terenu działania KZG „Dolina Redy i Chylonki”. Nauczyciel, który weźmie udział w co najmniej trzech spotkaniach, otrzyma imienny certyfikat udziału w programie oraz książkę pt. „Nauka o klimacie” autorstwa Marcina Popkiewicza, Aleksandry Kardaś i Szymona Malinowskiego.

Rozpoczęcie bieżącej edycji programu jest okazją do wdrożenia nowej metody rejestracji poprzez formularze online. Mamy nadzieję, że usprawni to naszą komunikację. W celu zgłoszenia prosimy o wypełnienie niżej zamieszczonego formularza elektronicznego:

FORMULARZ REJESTRACJI

Serdecznie zachęcamy do udziału i do zobaczenia „na wykładzie” ?

RAZEM CHRONIMY ŚRODOWISKO !

9 kwietnia 2021