Uroczysta gala finałowa dot. podsumowania działań edukacyjnych Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w r. szk. 2017/2018

Kolejny rok szkolny dobiega końca, a wraz z nim zbliża się czas podsumowań. Działania w zakresie edukacji ekologicznej prowadzonej przez Związek każdego roku obejmują trzy strefy: ochronę powierzchni ziemi, powietrza oraz zasobów wodnych. W bieżącym roku szkolnym szczególną uwagę zwracaliśmy na zagadnienia związane z powietrzem i jego ochroną.

Tegoroczna gala odbyła się dn. 14 czerwca 2018r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Gdyni przy ul. Bpa. Dominika 13A. Było to podsumowanie już dwudziestej edycji działań edukacyjnych prowadzonych przez Związek! Miniony rok szkolny zaowocował współpracą z ponad 150 placówkami oświatowymi z terenu gmin – członków Związku. Podczas gali nagrodzeni zostali wyróżnieni w konkursach uczniowie oraz placówki, a całość spotkania uświetniły występy wychowanków i absolwentów Szkoły Muzycznej w Gdyni.

Po raz czwarty przyznano honorowe tytuły „Róża Ekologii”, czyli nagrody dla placówek oświatowych wyróżniających się wybitnym zaangażowaniem w prowadzeniu różnego rodzaju działań, mających na celu szerzenie ekologii, zarówno wśród swoich wychowanków, jak i lokalnej społeczności. W tym roku wyróżnienie to otrzymało  Przedszkole nr 10 „Pod Wieżyczką” w Sopocie oraz Szkoła Podstawowa nr 26 z oddziałami gimnazjalnymi w Gdyni.

Na uroczystości obecni byli też przedstawiciele władz samorządowych oraz spółek współpracujących ze Związkiem w zakresie edukacji ekologicznej. Nagrody w konkursach zostały współsfinansowane przez spółki: PEWIK GDYNIA Sp. z o.o., OPEC Sp. z o.o., oraz EKO DOLINA Sp. z o.o..

 Zapraszamy do zapoznania się z materiałami opublikowanymi przez Miasto Gdynia, Radio Kaszebe, Radio Plus oraz Telewizję TTM.

fot. Dawid Czechowski, OPEC Sp. z o.o.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

15 czerwca 2018