Wyróżnieni uczniowie wyruszyli w rejs Galeonem „Dragon” po Porcie Gdynia!

 

18 czerwca br. wraz z uczniami, wyróżnionymi w konkursach ekologicznych organizowanych w roku szkolnym 2023/2024 przez Związek, wyruszyliśmy w niezapomniany rejs! To już kolejny rok, kiedy Zarząd Portu Morskiego S.A. ufundował nagrodę  w postaci „Rejsu Galeonem Dragon po Porcie Gdynia”.

M/S DRAGON to statek pasażerski stylizowany na XVII-wieczny galeon, który powstał na bazie wojskowego holownika. W tych wyjątkowych okolicznościach dzieci wraz z opiekunami miały okazję przekonać się na własne oczy, jak wygląda trzeci największy port morski w Polsce.

Nasza przygoda rozpoczęła się od wejścia na pokład M/S DRAGON. Już na pierwszy rzut oka, statek zrobił ogromne wrażenie – pięknie zdobiony, przeniósł nas w atmosferę dawnych czasów. Dla uczniów była to nie tylko lekcja historii, ale także doskonała okazja do integracji i wspólnej zabawy. W trakcie wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić wiele interesujących miejsc, min.: Port Marynarki Wojennej, Stocznię Marynarki Wojennej, Port Wschodni wraz z licznymi nabrzeżami, takimi jak: nabrzeże Szwedzkie, Duńskie, czy Śląskie, podziwiając cumujące statki handlowe.

Widok ogromnych kontenerowców i promów pasażerskich był naprawdę imponujący. Dzieci mogły zobaczyć na własne oczy, jak wygląda codzienna praca w porcie, jak odbywa się załadunek i rozładunek towarów oraz jak ważna jest rola tych miejsc dla Gdyni. Całą wycieczkę uświetniły barwne opowieści Dyrektora ds. Strategii i Rozwoju Portu pana Leszka Juryczyka, który osobiście opowiedział nam o zakamarkach i tajemnicach portu.

Wycieczka po Porcie Gdynia była niezwykłą przygodą i wspaniałą nagrodą dla uczniów. W rejsie udział wzięło niemal 130 osób, w tym uczniowie 10 szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele Spółek. Dzięki uprzejmości Zarządu Portu Morskiego S.A. dzieci i młodzież mieli okazję przeżyć coś wyjątkowego, a jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę o jednym z najważniejszych miejsc na mapie Polski. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci jako pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

 

Dziękujemy Zarządowi Morskiego Portu Gdynia S.A. za tak niezwykłą nagrodę!

 

____________

Razem Chronimy Środowisko!

20 czerwca 2024