Zmień zachowania na dobre

21 września 2018 roku Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” we współpracy ze Spółką PEWIK GDYNIA przeprowadził wyjazdowe seminarium pt. „Zmień zachowania na dobre” z udziałem słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestniczyło w nim 29 seniorów z Klubu Seniora „Orłowo” z Gdyni. Spotkanie przeprowadzono na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Cedron” w Wejherowie.

Dzięki prelekcji przedstawicieli Spółki PEWIK GDYNIA seniorzy zapoznali się z procesem przygotowania wody dla mieszkańców. Następnie słuchacze udali się na zwiedzanie obiektu, gdzie mieli okazję posmakować wodę bezpośrednio przed i po jej uzdatnianiu. Przy okazji równolegle trwających „Dni otwartych SUW Cedron” seniorzy wzięli udział w konkursie o tematyce wodnej. Pytania konkursowe były dość zróżnicowane, ale wszyscy świetnie sobie z nimi poradzili.

Spotkanie zakończyła prelekcja pracownika KZG dotycząca podejmowanych przez Związek działań w zakresie ochrony powietrza, wody i Ziemi. Poruszono m.in. kwestie związane z problemem spalania odpadów w piecach domowych.  Na zakończenie spotkania seniorom zostały przekazane materiały edukacyjne Związku oraz drobne gadżety spółki PEWIK GDYNIA.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

1 października 2018