KONTAKT

Dział Ochrony Środowiska
Edukacja Ekologiczna

fax: 58-624-45-99 w.43

Lilianna Gołaszewska
tel. 58/624-45-99 w.39
e-mail: l.golaszewska@kzg.pl

Katarzyna Kwiatkowska
tel. 58/624-45-99 w.45
e-mail: k.kwiatkowska@kzg.pl

Edycja VIII – 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 przeprowadzono VIII edycję projektu edukacyjnego „Lider Lokalnej Ekologii”. Głównym zagadnieniem, któremu placówki oświatowe uczestniczące w projekcie poświęcały czas, uwagę i pracę, była ochrona zasobów wodnych. Do projektu pn. „Zrównoważony rozwój a racjonalna gospodarka i ochrona zasobów wodnych” przystąpiły 34 placówki oświatowe, z których 25 otrzymało tytuł „Lider Lokalnej Ekologii 2016/2017” .

Realizacja zadań wymagała ogromnego wysiłku i zaangażowania całej społeczności szkolnej/przedszkolnej. Podstawą pozytywnej oceny udziału w projekcie była poprawność merytoryczna przekazywanych treści, zgodność i zakres tematyczny przeprowadzonych zadań, atrakcyjność przekazu, jego zakres oraz zaangażowanie w realizację dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz społeczności lokalnych. Zagadnienia zaproponowane do realizacji w ramach projektu to m.in.: „Skąd się bierze woda w kranie?”, „Oczyszczanie ścieków,Oszczędzanie/racjonalne zużycie wody”, „Czy możemy pić wodę z kranu?”, „Od deszczu do powodzi”. Szczegółowy regulamin VIII edycji projektu do pobrania tutaj.

Potwierdzeniem przeprowadzonych zadań jest sprawozdanie w formie prezentacji multimedialnej opracowane przez szkolnego/przedszkolnego koordynatora działań. Na ich podstawie, po szczegółowej weryfikacji przez pracowników Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, wyłoniono laureatów projektu. Zgodnie z regulaminem pkt. 10 lit. a) tytuł „Lider Lokalnej Ekologii 2016/2017” wraz ze statuetką otrzymuje placówka, która spełniła wszystkie wymagania regulaminu oraz otrzymała punktację nie mniejszą niż 26 punktów. Poniżej przedstawiamy sprawozdania (w formacie PDF) wykonane przez uczestników projektu wraz z listą uczestników VIII edycji projektu.

Szkoła Podstawowa nr 39 Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Szkoła Podstawowa nr 39 Gdynia

Gimnazjum nr 1 przy Zepole Szkół_Reda Lider Lokalnej Ekologi
Gimnazjum nr 1 przy Zespole Szkół Reda

Przedszkole nr 28_Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole nr 28 Gdynia

Przedszkole nr 13_Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole nr 13 Gdynia

Przedszkole nr 11_Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole nr 11 Gdynia

Przedszkole nr 10_Sopot Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole nr 10 Sopot

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2_Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 Gdynia

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie Lider Lokalnej Ekologi
Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

Przedszkole Samorządowe nr 1 Rumia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole Samorządowe nr 1 Rumia

Przedszkole Słoneczne Wejherowo Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole Słoneczne Wejherowo

Przedszkole pod Topolą Rumia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole pod Topolą Rumia

Szkoła Podstawowa nr 26 Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Szkoła Podstawowa nr 26 Gdynia

Szkoła Podstawowa w Łebnie Lider Lokalnej Ekologi
Szkoła Podstawowa w Łebnie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Rumia Lider Lokalnej Ekologi
Zespół Szkół nr 10 Gdynia

Zespół Szkolno-Przedszkolny Szemud Lider Lokalnej Ekologi
Zespół Szkolno-Przedszkolny Szemud

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Rumia Lider Lokalnej Ekologi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Rumia

Gimnazjum nr 2 Rumia Lider Lokalnej Ekologi
Gimnazjum nr 2 Rumia

Przedszkole nr 30 Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole nr 30 Gdynia

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Reda Lider Lokalnej Ekologi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Reda

Gimnazjum nr 4 Rumia Lider Lokalnej Ekologi
Gimnazjum nr 4 Rumia

Przedszkole nr 46 Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole nr 46 Gdynia

Przedszkole nr 32 Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole nr 32 Gdynia

Gimnazjum nr 2 Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Gimnazjum nr 2 Gdynia

Prywatna Szkoła Podstawowa Reda Lider Lokalnej Ekologi
Prywatna Szkoła Podstawowa Reda

Gimnazjum w Kosakowie Lider Lokalnej Ekologi
Gimnazjum w Kosakowie

Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna Rumia Lider Lokalnej Ekologi
Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna Rumia

Przedszkole nr 44 Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole nr 44 Gdynia

Gimnazjum nr 1 Wejherowo „Lider Lokalnej Ekologii 2016/2017”
Gimnazjum nr 1 Wejherowo

Przedszkole nr 23_Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole nr 23 Gdynia

Samorządowa Szkoła Podstawowa Bolszewo Lider Lokalnej Ekologi
Samorządowa Szkoła Podstawowa Bolszewo

Szkoła Podstawowa nr 10_Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Szkoła Podstawowa nr 10 Gdynia

Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia Lider Lokalnej Ekologi
Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

Szkoła Podstawowa nr 40 Gdynia Lider Lokalnej Ekologi
Szkoła Podstawowa nr 40 Gdynia

Przedszkole Janowiaczek Rumia Lider Lokalnej Ekologi
Przedszkole Janowiaczek Rumia


Lista placówek biorących udział w projekcie „Lider Lokalnej Ekologii 2016/2017”  (VIII edycja)

Lp. Placówka Adres Dyrektor placówki Koordynator projektu Liczba dzieci w placówce Suma punktów
1 Gimnazjum nr 2 ul. Wolności 25, Gdynia Lidia Łączyńska Małgorzata Bazylko 330 33
2 Szkoła Podstawowa nr 40 ul. Rozewska 33, Gdynia Dorota Haase Anna Zatwarnicka 757 33
3 Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Stoczniowców 6, Rumia Lucyna Oglęcka Iwona Miłosz, Małgorzata Słowińska 1 249 33
4 Przedszkole nr 46 „Jaś i Małgosia” ul. Pusta 9, Gdynia Mariola Parat – Lipińska Joanna Stępińska 180 33
5 Przedszkole Niepubliczne „Słoneczne Przedszkole” ul. Sobieskiego 340, Wejherowo Mariusz Kozakiewicz Anna Paczull 100 33
6 Przedszkole nr 10 „Pod Wieżyczką” ul. Kościuszki 31, Sopot Beata Kuchcińska Janina Osińska 92 33
7 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Ul. Łąkowa 36/38, Reda Dorota Nowicka – Klimowicz Beata Bogalecka 400 33
8 Przedszkole nr 13 Ul. Widna 15, Gdynia Elżbieta Smolna Izabela Szulc 157 33
9 Zespół Szkół nr 10 Ul. Staffa 10, Gdynia Grażyna Wojciechowska Małgorzata Czyż, Krystyna Ciesielska, Justyna Dąbrowska 775 33
10 Gimnazjum nr 4 Ul. Batorego 29, Rumia Joanna Kwiecińska – Szulc Joanna Kuźba 242 33
11 Przedszkole pod Topolą Ul. Leśna 4, Rumia Katarzyna Krzebietke Angelika Kwaśniewska 196 31
12 Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna Ul. Kujawska 8 A, Rumia Grażyna Jasiecka Jolanta Staszewska 249 31
13 Przedszkole nr 30 Ul. Zielona 53, Gdynia Krystyna Dziuba Joanna Wielgos 125 30
14 Przedszkole nr 44 Ul. Tatarczana 4, Gdynia Elżbieta Kondracka Beata Gawęda 200 30
15 Szkoła Podstawowa nr 10 Ul. Morska 192, Gdynia Marek Dąbkowski Teresa Grenda 432 30
16 Szkoła Podstawowa nr 2 Ul. Zawadzkiego 12, Reda Iwona Nowicka Jolanta Brojakowska, Elżbieta Józewowicz 614 30
17 Przedszkole nr 11 „Pod Kasztanami” Ul. Bosmańska 26 A, Gdynia Lucyna Bisewska Grażyna Niewęgłowska 104 29
18 Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 Ul. Energetyków 13, Gdynia Iwona Krumholc Marzena Jaworska 72 28
19 Gimnazjum nr 1 Ul. Łąkowa 36/38, Reda Marek Kamiński Grażyna Pyra – Falkiewicz 494 28
20 Przedszkole nr 23 Ul. Sandomierska 3, Gdynia Barbara Smużyńska Edyta Nalewajk 100 28
21 Szkoła Podstawowa nr 26 Ul. Tatrzańska 40, Gdynia Alicja Bajduszewska Agata Jendraszek 280 28
22 Przedszkole nr 32 „Cisowiaczki” Ul. Kcyńska 6, Gdynia Grażyna Zarzycka Marzena Bukowska 130 27
23 Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika Ul. Sobieskiego 300, Wejherowo Małgorzata Zaleska Wioletta Socha 462 26
24 Szkoła Podstawowa im. JP II w Łebnie Ul. Szkolna 1, Łebno, gm. Szemud Łukasz Kwidziński Monika Hrycyk 119 26
25 Przedszkole Niepubliczne „Janowiaczek” Ul. Pomorska 27, Rumia Anna Drączkowska Dorota Kornacka 290 26
26 Przedszkole nr 28 „Niezapominajka” Ul. Narcyzowa 3, Gdynia Jolanta Orent Patrycja Nowocieńska 150 24
27 Zespół Szkolno – Przedszkolny w Szemudzie Ul. Szkolna 4, Szemud Zofia Jaskot Beata Ziemann – Pietrzykowska 329 23
28 Gimnazjum nr 2 Ul. Świętojańska 11, Rumia Teresa Cebula Małgorzata Ratajczak 375 23
29 Przedszkole „Słoneczna Jedynka” Ul. Rodziewiczówny 4, Rumia Grażyna Kacperczyk Małgorzata Świtkowska 58 22
30 Szkoła Podstawowa nr 39 Ul. Unruga 88, Gdynia Sabina Dawidowska Agata Jurewicz 660 22
31 Samorządowa Szkoła Podstawowa  w Bolszewie Ul. Szkolna 13, Bolszewo Elżbieta Landowska Anna Dzieweczyńska 639 22
32 Gimnazjum w Kosakowie Ul. Żeromskiego 11, Kosakowo Marzena Korzeniewska Anna Gerber 390 21
33 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, I LO Ul. Starowiejska 4, Rumia Lucyna Penkowska Justyna Walicka 426 18
34 Prywatna Szkoła Podstawowa im. T. Halika w Redzie Ul. Norwida 59, Reda Kazimierz Wróbel Anna Gerber 124 9