Zbiórka przeterminowanych leków

grafika - zbiórka przeterminowanych lekówPrzeterminowane i niewykorzystane leki są odpadami niebezpiecznymi, które wyrzucone do zwykłych śmieci, a tym samym nieodpowiednio utylizowane wywierają szkodliwy wpływ na środowisko i w konsekwencji na zdrowie ludzi. Mieszkańcy chcący pozbyć się ww. odpadów powinni dostarczać je do specjalnych pojemników na przeterminowane i niewykorzystane leki, zlokalizowanych w następujących punktach w Gdyni, Rumi, Redzie, Wejherowie i Sopocie oraz w gminach Wejherowo, Kosakowo i Szemud.

INFORMACJA DLA APTEK:

 harmonogram opróżniania pojemników na przeterminowane i niewykorzystane leki 

Leki należy wyrzucać bez opakowań handlowych i ulotek, które podlegają selektywnej zbiórce z makulaturą.

Poniżej znajduje się lista placówek, w których wystawione są pojemniki na przeterminowane i niewykorzystane leki (stan na dzień 24.03.2017 r.):

GDYNIA

Chwarzno – Wiczlino

  1. Chwarznieńska 198f – „Multiapteka”
  2. Staniszewskiego 1 – „Serdeczna”

 

Chylonia

  1. Chylońska 46 – „Dbam o Zdrowie”
  2. Chylońska 82 – „Ikamed”
  3. Chylońska 116a – „Medapteka”
  4. Chylońska 122 – „Centrum Leków Chylonia”
  5. Kartuska 61 – „Królowej Jadwigi”
  6. Rozewska 31 – „Dom Leków”
  7. Wejherowska 56 – „Family- Pharma”
  8. Wejherowska 59 – „Dom Leków”
  9. Gniewska 21 – „Dyżurna”

 

Cisowa

  1. Chylońska 191 – „Pod Lwem”
  2. Chylońska 251 – „Piko”
  3. Kcyńska 27 – „W Pasażu” (Tesco)
  4. Lniana 19 – „Dobrego Pasterza”
  5. Morska 230 i – „Eskulap”

 

Dąbrowa

  1. Gorczycowa 6 – „Dbam o zdrowie”
  2. Nowowiczlińska 35 – „Panax”
  3. Paprykowa 9 – „Dąbrówka”
  4. Rdestowa 4a – „Dyżurna”
  5. Sojowa 22 – „Dbam o Zdrowie”

 

Działki Leśne

  1. Kazimierza Górskiego 2 – „Super-Pharm” (Riviera)
  2. Śląska 44 – „Dyżurna”
  3. Warszawska 14 – „Dom Leków”
  4. Warszawska 34/36 – „Dla Zdrowia”
  5. Witomińska 10 – „Św. Heleny”

 

Grabówek

  1. Morska 49/55 – „Morska”
  2. Morska 82 – „Dr Max” (Kaufland)
  3. Morska 113a – „Kliniczna”
  4. Morska 127 – „Dom Leków”

 

Kamienna Góra

  1. I Armii Wojska Polskiego 3-11 – „Pod Żółwiem”

 

Karwiny

  1. Brzechwy 1 – „U Źródła Marii”
  2. Gabrieli Zapolskiej 1a – „Dom Leków”
  3. Korzenna 19 – „Korzenna”

 

Leszczynki

  1. Morska 174 – „Dyżurna Gdynia”
  2. Ramułta 45 – „Panaceum” (w ośrodku zdrowia)

 

Mały Kack

  1. Bielska 18 – „Perełka”

 

Obłuże

  1. Cechowa 2 – „Dom Leków”
  2. Płk. Dąbka 193 – „Dbam o Zdrowie”
  3. Płk. Dąbka 232 – „Forte”
  4. Podgórska 1 – „Piko 2”
  5. Sucharskiego 2 – „Melissa”
  6. Unruga 76 – „Mediq Melissa”
  7. Unruga 84 – Przychodnia Sanus

 

Oksywie

  1. Bosmańska 44/1 – „Datura”
  2. Bosmańska 45 – „Dyżurna” (Biedronka)
  3. Dickmana 6 – Hospicjum Św. Wawrzyńca
  4. Podchorążych 8 – „Oksywska”
  5. Wittekówny 2/3 – „Mediq Melissa”

 

Orłowo

  1. Bytomska 20 – „Dbam o zdrowie”
  2. plac Górnośląski 16 – „Wracam do zdrowia”
  3. Wrocławska 59 – „Orłowska”
  4. Zwycięstwa 256 – „Super-Pharm” (Klif)
  5. Zwycięstwa 256 – „Norweska” (Klif)
  6. Zwycięstwa 239/1 – „Nowe Orłowo”

 

Pogórze

  1. Porębskiego 9 – „Dbam o Zdrowie”
  2. Sikorskiego 2 – „Mediq Melissa”

 

Pustki Cisowskie – Demptowo

  1. Czeremchowa 1 – „Panaceum”
  2. Czeremchowa 10 – „Familijna”

 

Redłowo

  1. Boh. Starówki Warszawskiej 6 – „Ogólnodostępna”
  2. Legionów 112 – „Cosmedica”
  3. Powstania Styczniowego 10 – „Dr Max”

 

Śródmieście

  1. 10-go lutego 5 – „Dyżurna”
  2. 10-go lutego 11 – „Batory”
  3. Abrahama 28/2 – „Prima”
  4. Abrahama 48 – „Millennium”
  5. Abrahama 70 – „Dyżurna”
  6. Armii Krajowej 44 – „Chabrowa”
  7. Chrzanowskiego 3/5 – „Piko 3”
  8. Czechosłowacka 3 – „Panaceum”
  9. Plac Kaszubski 8 – „Dyżurna”
  10. Plac Konstytucji 1 – „Dworcowa”
  11. Pułaskiego 3/5 – „Dyżurna”
  12. Starowiejska 23 – „Dbam o Zdrowie”
  13. Starowiejska 34 – „Gemini”
  14. Starowiejska 56 – „Gdyńska”
  15. Świętojańska 4/8 – „Dom Leków”
  16. Świętojańska 5/7 – „Dbam o Zdrowie”
  17. Świętojańska 16 – „Gemini”
  18. Świętojańska 37 – „Centrum”
  19. Świętojańska 88 – „Świętojańska”
  20. Świętojańska 116 – „Św. Alberta”
  21. Świętojańska 122 – „Euro-Apteka”
  22. Władysława IV 50 – „Władysława IV”
  23. Wójta Radtkego 29/36 – „Dom Leków”
  24. Wójta Radtkego 49/51 – „Dbam o Zdrowie”

 

Wielki Kack

  1. Chwaszczyńska 21 c – „Dyżurna”
  2. Gryfa Pomorskiego 79 d – „Pod Gryfem Pomorskim”

 

Witomino Leśniczówka

  1. II MPS 9 – „Paracelsus”
  2. Niska 1 – „Euro-Apteka”
  3. Słoneczna 2 – „Wracam do zdrowia”
  4. Wielkokacka 4a – „Dyżurna”

 

Witomino Radiostacja

  1. Narcyzowa 1 – „Dom Leków”

 

Wzgórze św. Maksymiliana

  1. Biskupa Dominika 8-14 – „Przy Alei”
  2. Legionów 60 – „Dom Leków”
  3. Legionów 67 – „Legionów 67”
  4. Partyzantów 35 – „Franciszkańska”

 


SOPOT
1. 23 Marca 79A – „Vitalis”
2. 3 Maja 17 – „Avena”
3. Armii Krajowej 114 – „Vitalis”
4. Boh. Monte Cassino 37 – „Dom Leków”
5. Boh. Monte Cassino 44 – „Cosmedica”
6. Chrobrego 1/ 2 – „Gemini”
7. Chrobrego 6/8 – SP ZOZ „Uzdrowisko Sopot”
8. Cieszyńskiego 22 – „Brodwino”
9. Grunwaldzka 64 – „Dbam o Zdrowie”
10. Kościuszki 7 – „Dyżurna”
11. Kościuszki 14 – „Cosmedica”
12. Kraszewskiego 26 – „Dyżurna”
13. Małopolska 7 – „Dom Leków”
14. Niepodległości 675 – „Przy Pętli”
15. Niepodległości 715 – „Kuracyjna”

 


REDA

1. Fenikowskiego 14/2 – „Starowiejska”

2. Gdańska 7 – „Wracam do zdrowia”

3. Jana Pawła II 6A – „Lipowa”

4. Łąkowa 1 – „Łąkowa”
5. Obwodowa 35E – „Rodzinna”
 


RUMIA
1. Dąbrowskiego 12 A – „Gratus”
2. Dąbrowskiego 50/2 – „Starowiejska”
3. Derdowskiego 18 – „Łozowscy”
4. Derdowskiego 21 – „Polska”
5. Derdowskiego 23a – „Flos”
6. Dębogórska 132 – „Eko zdrowie”
7. Gdańska 24 – „Apteka Zdrowia”
8. Gdańska 25 – „Starowiejska”
9. Grunwaldzka 108 – „Starowiejska” (Auchan)
10. Okrzei 37a – „Vita”
11. Piłsudskiego 48a – „Prima”
12. Pomorska 4 – „Starowiejska”
13. Pomorska 11 A – „Alfa”
14. Sobieskiego 10a – „Łozowscy”
15. Sobieskiego 14A – „Lawendowa”
16. Starowiejska 4A – „Starowiejska”
17. Starowiejska 9 – „Łozowscy”
18. Starowiejska 13 – „Starowiejska”
19. Stoczniowców 7B – „Family-Pharma”

RUMIA

  1. Dąbrowskiego 12 A – „Gratus”
  2. Dąbrowskiego 50/2 – „Starowiejska”
  3. Derdowskiego 18 – „Łozowscy”
  4. Derdowskiego 21 – „Polska”
  5. Derdowskiego 23a – „Flos”
  6. Dębogórska 132 – „Eko zdrowie”
  7. Gdańska 24 – „Apteka Zdrowia”
  8. Gdańska 25 – „Starowiejska”
  9. Grunwaldzka 108 – „Starowiejska” (Auchan)
  10. Okrzei 37a – „Vita”
  11. Piłsudskiego 48a – „Prima”
  12. Pomorska 4 – „Starowiejska”
  13. Pomorska 11 A – „Alfa”
  14. Sobieskiego 10a – „Łozowscy”
  15. Sobieskiego 14A – „Lawendowa”
  16. Starowiejska 4A – „Starowiejska”
  17. Starowiejska 9 – „Łozowscy”
  18. Starowiejska 13 – „Starowiejska”
  19. Stoczniowców 7B – „Family-Pharma”

 

 


WEJHEROWO
  1. I Brygady Wojska Polskiego 10 –„Wejherpark”
  2. I Brygady Wojska Polskiego 28 – „Centrum”
  3. 12 marca 201 – „Orle”
  4. Dworcowa 3/1 – „Dworcowa”
  5. Harcerska 10 – „Bukowa”
  6. Jagalskiego 10 – „Nova”
  7. Kaszubska 4 cde – „Gemini”
  1. Kociewska 10 – „Gdańska”
  2. Pucka 20 – „Bursztynowa”
  3. Słoneczna 5 – „Słoneczna”
  4. Sobieskiego 237 – „W Pastorówce”
  5. Staromłyńska 2a – „Dr Max” (Kaufland)
  6. plac Wejhera 3 – „Dbam o Zdrowie”

WEJHEROWO

  1. I Brygady Wojska Polskiego 10 –„Wejherpark”
  2. I Brygady Wojska Polskiego 28 – „Centrum”
  3. 12 marca 201 – „Orle”
  4. Dworcowa 3/1 – „Dworcowa”
  5. Harcerska 10 – „Bukowa”
  6. Jagalskiego 10 – „Nova”
  7. Kaszubska 4 cde – „Gemini”
  8. Kociewska 10 – „Gdańska”
  9. Pucka 20 – „Bursztynowa”
  10. Słoneczna 5 – „Słoneczna”
  11. Sobieskiego 237 – „W Pastorówce”
  12. Staromłyńska 2a – „Dr Max” (Kaufland)
  13. plac Wejhera 3 – „Dbam o Zdrowie”

 


GMINA KOSAKOWO

  1. Kosakowo, ul. Płk. Dąbka 338 – „Multi Apteka” (Szperk)
  2. Kosakowo, ul. Żeromskiego 34 – „Serdeczna”
  3. Kosakowo, ul. Żeromskiego 51 – NZOZ „Kosakowo”
  4. Suchy Dwór, ul. M. Dąbrowskiej 26 – „Apteka w Suchym Dworze”
  5. Suchy Dwór, ul. Sowia 1 – „Przy Klinice”

 


GMINA SZEMUD

  1. Bojano , ul. Wybickiego 18 – „Bojano”
  2. Bojano, ul. Wybickiego 40 – „Nowa Apteka”
  3. Kielno, ul. Leśna 6 – „Na Zdrowie”
  4. Kielno, ul. Szkolna 1 – „W Kielnie”
  5. Kielno, ul. Tredera 14 – NZOZ „Nasze Zdrowie”
  6. Koleczkowo, ul. Wejherowska 16 – „Rodzinna”
  7. Szemud, ul. Szkolna 2 – „W Szemudzie”
  8. Szemud, ul. Wejherowska 19 – NZOZ „Nasze Zdrowie”
  9. Szemud, ul. Wejherowska 26 – „Premium”
  10. Szemud, ul. Wejherowska 35 – „Geranium”

 


GMINA WEJHEROWO

  1. Bolszewo, ul. Zamostna 3a – „Arnika”
  2. Bolszewo, ul. Zamostna 3c – „Starowiejska”