Konkurs „Mała nakrętka – duży problem” rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu XVIII edycji konkursu „Mała nakrętka – duży problem”. Dzięki zaangażowaniu w akcję zbiórki nakrętek dzieci i młodzież poznają pierwszy krok prawidłowej segregacji odpadów.

Szkoły i przedszkola chętnie biorą udział w proponowanych przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” konkursach i projektach ekologicznych. Poprzez zabawę oraz zdrową rywalizację młodsi i starsi w naturalny sposób zgłębiają temat ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Pomimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19, w roku  szkolnym 2020/2021 w zbiórce nakrętek uczestniczyło niemal 8,5 tys. osób z 34 placówek oświatowych. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, dzieci, uczniów, ale  też rodziców, udało się zebrać ponad 6200 kg plastikowych nakrętek – czyli cennego surowca wtórnego. Nakrętki zostały już przekazane do firmy zajmującej się ich recyklingiem.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj. Szkoły i przedszkola, które zebrały najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia/dziecko, otrzymają nagrody w postaci sprzętu audiowizualnego lub sprzętu sportowego. Nagrody zostaną przekazane do placówek oświatowych przed zakończeniem roku szkolnego.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział.

Razem chronimy środowisko ?

18 maja 2021