Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych

W ramach zbiórki odpadów niebezpiecznych od mieszkańców odbierane są następujące rodzaje odpadów:

  • resztki farb, lakierów, klejów, środki do konserwacji i ochrony drewna,
  • rozpuszczalniki, środki czyszczące, substancje do wywabiania plam,
  • pełne aerozole, pozostałości po domowych środkach do dezynfekcji i dezynsekcji,
  • środki ochrony roślin i owadobójcze,
  • odpady zawierające rtęć, np. świetlówki (UWAGA ! tradycyjne żarówki nie są odpadem niebezpiecznym), termometry, przełączniki,
  • zużyte baterie i akumulatory,
  • zużyte kartridże i tonery,
  • przepracowane oleje, smary, środki do konserwacji metali,
  • przeterminowane lub tylko częściowo wykorzystane leki (bez opakowań handlowych i ulotek),objazdowa zbiórka niebezpiecznych samochód KZG
  • odczynniki chemiczne np. fotograficzne wraz z opakowaniami
  • oraz drobny sprzęt elektroniczny i elektryczny (nie większy niż telewizor).

Uwaga! Zebrane w domu odpady niebezpieczne należy OSOBIŚCIE dostarczyć do samochodu i przekazać obsłudze. Dokładny czas i miejsce postoju samochodu podany jest w Harmonogramie poniżej lub TUTAJ (Gdynia) lub TUTAJ (Rumia, Reda, Sopot, Wejherowo oraz gmin: Kosakowo, Szemud i Wejherowo).

Wykaz punktów Objazdowej Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych

Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych, organizowana przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, odbywa się w ośmiu gminach i miastach Związku raz w roku. Odpady można nieodpłatnie oddać do specjalnie oznakowanego i wyposażonego samochodu. Daty, godziny i miejsca postoju samochodu podane są w poniżej.

Uwaga!! Z uwagi na ogłoszony stan epidemii harmonogram objazdowej zbiórki odpadów po 23. marca 2020 r. jest nieaktualny! Nowe terminy zbiórki zostaną określone w terminie późniejszym.

GDYNIA

ŚRÓDMIEŚCIE, KAMIENNA GÓRA, WZGÓRZE ŚW. MAKSYMILIANA
Data: piątek – 18.09.2020 r.

1. 8:30 Szkoła Podstawowa nr 51, ul. Słowackiego 53 (postój od ul. P. Skargi)
2. 9:00 Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Krasickiego 28
3. 9:30 III Liceum Ogólnokształcące, ul. Legionów 27 (postój od ul. Tetmajera)
4. 10:00 VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Kopernika 34
5. 10:30 Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Grottgera 19
6. 11:00 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, ul. Hallera 9
7. 11:40 Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Jana z Kolna 5
8. 12:10 – 12:40 X Liceum Ogólnokształcące, ul. Władysława IV 58

DZIAŁKI LEŚNE, GRABÓWEK, LESZCZYNKI
Data: piątek – 2.10.2020 r.

1. 8:30 Zespół Szkół Specjalnych nr 17, ul. Witomińska 25/27
2. 9:00 Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Tatrzańska 40
3. 9:40 Gdyńska Szkoła Społeczna, ul. Kapitańska 37
4. 10:10 Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Grabowo 12
5. 10:40 Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, ul. Sambora 48
6. 11:10 Szkoła Podstawowa nr 52, ul. Okrzei 6
7. 11:40 Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Ściegiennego 8
8. 12:10 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, ul. Morska 79 (postój z tyłu szkoły)
9. 12:40 – 13:10 Zespół Szkół Hotelarsko-Gastron, ul. Morska 77 (postój z tyłu szkoły)

OKSYWIE, BABIE DOŁY
Data: czwartek – 15.10.2020 r.

1. 9:00 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Zielona 53
2. 9:40 Szkoła Podstawowa nr 33, ul. Godebskiego 8
3. 10:20 V Liceum Ogólnokształcące ul. Dickmana 14
4. 11:00 – 11:40 Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Cechowa 22 (rejon Obłuże)

POGÓRZE, OBŁUŻE
Data: piątek – 16.10.2020 r.

1. 9:00 Szkoła Podstawowa nr 39, ul. Unruga 88
2. 9:40 Szkoła Podstawowa nr 44, ul. Sucharskiego 10
3. 10:20 Szkoła Podstawowa nr 43, ul. Porębskiego 21
4. 11:00 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, ul. Płk. Dąbka 277
5. 11:40 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicz. nr 2, ul. Płk. Dąbka 207
6. 12:20 – 13:00 Zespół Szkół Katolickich, Pl. Św. Andrzeja 2

CHWARZNO-WICZLINO, WITOMINO
Data: czwartek – 29.10.2020 r.

1. 8:30 I Akademickie LO, ul. Narcyzowa 6
2. 9:10 Szkoła Podstawowa nr 35, ul. Uczniowska 1
3. 9:50 Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Stawna 4/6 (parking przy basenie)
4. 10:30 Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Gdyni, ul. Strażacka 15
5. 11:10 Szkoła Podstawowa nr 48, ul. Jowisza 60
6. 11:50 Zespół Szkół nr 8 ul. Wiczlińska 93
7. 12:30-13:00 XVII Liceum Ogólnokształcące ul. Wiczlińska 50a

CHYLONIA, CISOWA, PUSTKI CISOWSKIE-DEMPTOWO
Data: piątek – 27.11.2020 r.

1. 8:30 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, ul. Energetyków 13
2. 9:00 Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych, ul. Morska 186
3. 9:30 Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Morska 192 (wjazd od ul. Lubawskiej)
4. 10:00 XIV Liceum Ogólnokształcące, ul. Wejherowska 55
5. 10:30 Szkoła Podstawowa nr 40, ul. Gospodarska 1
6. 11:00 Szkoła Podstawowa nr 31, ul. Chylońska 227
7. 11:30 Szkoła Podstawowa nr 40, ul. Rozewska 33
8. 12:00 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3, ul. Raduńska 21
9. 12:30 – 13:00 Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Chabrowa 43(postój z tyłu szkoły)

ORŁOWO, MAŁY KACK, REDŁOWO
Data: czwartek – 10.12.2020 r.

1. 8:30 Szkoła Podstawowa nr 13, ul. Halicka 8
2. 9:10 Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Wrocławska 52
3. 9:50 Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Al. Zwycięstwa 194
4. 10:30 IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Orłowska 57
5. 11:10 Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Orłowska 27/33
6. 11:50-12:30 Szkoła Podstawowa nr 34, ul. Cylkowskiego 5

KARWINY, DĄBROWA, WIELKI KACK
Data: piątek – 11.12.2020 r.

1. 8:30 Szkoła Podstawowa nr 20, ul. Starodworcowa 36
2. 9:10 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, ul. Staffa 10
3. 9:50 Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4, ul. Chwaszczyńska 26
4. 10:30 Zespół Wczesnej Edukacji nr 1, ul. Wiczlińska 33

RUMIA
Data: piątek – 14.02.2020 r.

1. 8:40 Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Stoczniowców 6
2. 9:10 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Świętojańska 11
3. 9:40 Salezjańskie LO, ul. Świętojańska 1 (teren szkoły, wjazd od ul. Dąbrowskiego)
4. 10:10 I Liceum Ogólnokształcące , ul. Starowiejska 4
5. 10:40 Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Rodziewiczówny 10
6. 11:10 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Kościelna 6
7. 11:40 Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Sienkiewicza 30
8. 12:10 Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Batorego 29
9. 12:40 – 13:10 Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Górnicza 19

REDA
Data: piątek – 28.02.2020 r.

1. 9:00 Prywatna Szkoła Podstawowa, ul. Norwida 59
2. 9:40 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Zawadzkiego 12
3. 10:20 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Łąkowa 36/38
4. 11:00 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Brzozowa 30
5. 11:40 – 12:20 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Rekowska 36
6. 12:40 – 13:20 Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gniewowska 33

SOPOT
Data: piątek – 13.03.2020 r.

1. 8:20 Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Kolberga 15
2. 9:00 Zespół Szkół Handlowych, ul. Wejherowska 1
3. 9:40 Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Haffnera 55
4. 10:20 Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Kościuszki 22/24 lub
Zespół Szkół Handlowych, ul. Kościuszki 18/20
5. 11:00 Zespół Szkół Specjalnych nr 5, ul. Kazimierza Wielkiego 14
6. 11:40 I LO, ul. Książąt Pomorskich 16/18
7. 12:20 Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Józefa Golca 3
8. 13:00 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Armii Krajowej 50/54
9. 13:40 – 14:00 II LO, Al. Niepodległości 751 (wjazd od ul. Marynarzy)

WEJHEROWO PÓŁNOC
Data: piątek 27.03.2020 r.

1. 9:00 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Gdańska 30
2. 9:40 Szkoła Podstawowa nr 11, Os. Kaszubskie 27
3. 10:20 Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Obrońców Wybrzeża 1
4. 11:00 Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Nanicka 22
5. 12:00 – 12:40 Powiatowy Zespół Szkół nr 3, ul. Budowlanych 2

WEJHEROWO POŁUDNIE
Data: piątek – 24.04.2020 r.

1. 9:00 Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego, ul. Sobieskiego 279 przy bud. G
2. 9:40 Powiatowy Zespół Szkół nr 4, ul. Sobieskiego 344 (postój na ul. Inwalidów Wojennych)
3. 10:20 Szkoła Podstawowa nr 9, Os. 1000-Lecia PP 15
4. 11:00 LO nr 1, ul. Bukowa 1
5. 11:40 Powiatowy Zespół Szkół nr 2, ul. Strzelecka 9
6. 12:20 Powiatowy Zespół Szkół Policealnych, ul. Dworcowa 5
7. 13:00 – 13:20 Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Śmiechowska 36 (parking z tyłu szkoły)

GMINA KOSAKOWO
Data: środa – 29.04.2020 r.

1. 9:00 – 9:40 Pogórze – Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 15
2. 9:50 – 10:30 Kosakowo – Szkoła Podstawowa, ul. Żeromskiego 11
3. 10:40 – 11:20 Dębogórze – Szkoła Podstawowa, ul. Pomorska 30
4. 11:40 – 12:00 Mosty – Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Szkolna 16

GMINA SZEMUD
Data: czwartek – 14.05.2020 r.

1. 9:00 – 9:30 Łebieńska Huta – Szkoła Podstawowa, ul. Kartuska 25
2. 9:40 – 10:10 Łebno – Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1
3. 10:30 – 11:00 Częstkowo – Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 9
4. 11:10 – 11:40 Szemud – Zespół Szkolno- Przedszkolny, ul. Szkolna 4
5. 11:50 – 12:10 Jeleńska Huta – Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 5

Data: piątek – 15.05.2020 r.

1. 9:00 – 9:30 Koleczkowo – Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Wejherowska 24
2. 9:40 – 10:10 Bojano – Szkoła Podstawowa, ul. Wybickiego 38
3. 10:20 – 10:50 Dobrzewino-Karczemki – Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem, ul. Gdańska 23, Karczemki
4. 11:00 – 11:30 Kielno – Szkoła Podst. z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Szkolna 4 (wjazd od ul. Szkolnej)
5. 11:40 – 12:00 Kamień – ul. Reymonta 18 (przy sklepie)

GMINA WEJHEROWO
Data: piątek – 29.05.2020 r.

1. 9:00 – 9:30 Nowy Dwór Wejherowski – Szkoła Podstawowa
2. 9:50 – 10:20 Gowino – Szkoła Podstawowa
3. 10:40 – 11:10 Bolszewo – Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 13 (parking naprzeciwko przedszkola)
4. 11:20 – 11:50 Orle – Szkoła Podstawowa, ul. Nadrzeczna 19
5. 12:00 – 12:30 Góra Pomorska – Szkoła Podstawowa
6. 12:40 – 13:10 Bolszewo – Szkoła Podstawowa, ul. Leśna 35
7. 13:20 – 13:50 Gościcino – Szkoła Podstawowa, ul. Wejherowska 22