Spotkanie seminaryjno – wyjazdowe dla Seniorów w Stacji Uzdatniania Wody „Reda”

14 grudnia br. mieliśmy przyjemność zorganizować kolejny, już ostatni w tym roku, wyjazd dla grupy seniorów. Tym razem spotkaliśmy się z członkami z Klubu Samopomocy w Kosakowie podczas warsztatów terenowych pn. „Zmień zachowanie na dobre”.

Spotkanie, już tradycyjnie, podzieliśmy na dwie części. Pierwsza – seminaryjna w siedzibie Związku pozwoliła na przybliżenie zagadnień związanych z zarządzaniem gospodarką wodną na trenie naszych gmin. Wykład pn. „Skąd się bierze woda w kranie?” poprowadzony przez Przewodniczącego – Tadeusza Wiśniewskiego pozwolił na zdobycie wiedzy z zakresu ochrony wód oraz stworzył warunki do dalszej dyskusji. Uzupełnieniem tematu była prezentacja filmu z cyklu „Uwaga! Zmiana Klimatu” pt. „Retencja Wody”.

Druga część obejmowała wyjazd do Stacji Uzdatniania Wody (SUW) „Reda” w Redzie należącej do Spółki PEWIK GDYNIA. Tam seniorzy mogli prześledzić procesy oczyszczania wody, poznać zaawansowane technologie i zasady ich działania. Wyjazd dostarczył nie tylko kolejnej dawki wiedzy, ale również okazał się unikatowym doświadczeniem, w którym informacje zdobyte w części teoretycznej znalazły swoje praktyczne zastosowanie.

Warsztaty, które odbyły się 14 grudnia br. stanowiły zakończenie cyklu 5 spotkań dla seniorów w 2023 roku. Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza pozwoli na dokonywanie bardziej świadomych, ekologicznych wyborów w życiu codziennym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie podczas wszystkich naszych działań. Do zobaczenia w 2024 roku 😊!


Razem Chronimy Środowisko

18 grudnia 2023