Uroczysta gala – edukacja ekologiczna 2022/2023

W dniu 7 czerwca br. mieliśmy przyjemność gościć Państwa oraz dzieci i młodzież na uroczystej gali zwieńczającej edukację ekologiczną prowadzoną przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w roku szkolnym 2022/2023. Spotkaliśmy się w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, by nagrodzić i wyróżnić tegorocznych laureatów konkursów i działań ekologicznych. Na ręce młodych ekologów przekazano 46 nagród, natomiast do placówek oświatowych powędrowało ich aż 50. Uroczystość uświetniły akcenty artystyczne – występ wokalny oraz pokaz iluzjonistyczny, który bardzo przypadł do gustu najmłodszym widzom.

Wyjątkową nagrodę-niespodziankę ufundował Zarząd Morskiego Portu Gdynia. Vouchery upoważaniające do odbycia rejsu po Porcie Gdynia galeonem Dragon wręczył Pan Leszek Jurczyk – dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Serdecznie dziękujemy!

Kulminacyjnym momentem gali było odczytanie nominacji do Róży Ekologii, wyjątkowej nagrody przyznawanej przez Zarząd Związku za wybitne osiągnięcia minionych pięciu lat, w obszarze ochrony środowiska, w tym edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tradycyjnie, statuetki trafiły do dwóch placówek oświatowych – szkoły i przedszkola:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, ul. Nanicka 22, 84-000 Wejherowo

 

Przedszkole nr 10 „Pod Wieżyczką”, ul. Kościuszki 31, 81- 704 Sopot

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Podsumowanie działań edukacyjnych roku szkolnego 2022/2023:

  • W roku szkolnym 2022/23 naszym hasłem przewodnim była „Ochrona powietrza w praktyce”
  • Pod tą nazwą przebiegł też projekt Lider Lokalnej Ekologii
  • We współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 2 z Gdyni przeprowadziliśmy XVI edycję KONKURSU WIEDZY EKOLOGICZNEJ pt. „Ochrona powietrza”, skierowany do młodzieży szkolnictwa specjalnego i uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego
  • W ramach konkursu „Małe dzieci nie chcą śmieci” najmłodsi wykonali prace plastyczne, w których zaprezentowali swoje pomysły na ochronę i oszczędzanie wody (GALERIA)
  • Młodzież i starsze dzieci uczestniczące w konkursie FOTOGRAFICZNYM starały się pokazać metody ograniczania ilości produkowanych przez nas odpadów (GALERIA)
  • Wspólnie z placówkami oświatowymi, w ramach prowadzonych działań edukacyjnych, zebraliśmy prawie 22 tony elektroodpadów, ok. 9 ton baterii oraz prawie 10,5 tony plastikowych nakrętek!
  • W bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy 55 spotkań warsztatowych, w których udział wzięło łącznie 1300 dzieci i młodzieży. Spotkania przeprowadziliśmy wspólnie ze spółkami EKO DOLINA, OPEC i PEWIK i obejmowały one wizyty w obiektach spółek komunalnych związanych z gospodarką odpadami, ciepłownictwem miejskim oraz ujmowaniem i uzdatnianiem wody oraz w siedzibie Związku
  • we wszystkich realizowanych przez Związek działaniach uczestniczyło około 30 tys. dzieci i młodzieży

 


Relacja z wydarzenia w mediach:


Razem chronimy środowisko! 🙂

13 czerwca 2023