Warsztaty terenowe – podsumowanie 2021 roku

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” pomimo trudności związanych z trwającą pandemią Covid-19 we współpracy ze Spółkami Eko Dolina oraz OPEC zorganizował w 2021 roku 18 terenowych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Łącznie w spotkaniach udział wzięło prawie 400 osób.

Ilość warsztatów terenowych oraz ilość uczniów uczestniczących w warsztatach organizowanych we współpracy ze Spółką Eko Dolina oraz OPEC w 2021 roku

Nazwa Spółki Ilość warsztatów terenowych Ilość uczniów
Eko Dolina 15 317
OPEC 3 61

 

W ramach spotkań poruszano zagadnienia m.in. ochrony powietrza.

Każdego dnia wdychamy ok. 16 kg powietrza, którego jakość zależy od regionu, pogody i pory roku.

Niestety, często jego stan jest nieodpowiedni.

Czy zdajemy sobie sprawę z rozmiaru problemu i jego wpływu na nasze życie?

Czy mamy świadomość, że jakość powietrza to także nasze codzienne wybory – czym i jak palę w piecu, jak dojeżdżam do pracy, jak mogę oszczędzać ciepło?

Właśnie przez takie zadawanie pytań chcemy zwracać uwagę mieszkańców na problem niskiej emisji (domowych pieców) i skłaniać do świadomych decyzji teraz i w przyszłości.

 

Bardzo dziękujemy szkołom za duże zainteresowanie udziałem w spotkaniach. Mamy nadzieję, że taka forma nauki sprzyja efektywnemu przyswajaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności. I co najważniejsze, kształtowaniu odpowiednich nawyków i postaw.

Do zobaczenia w 2022 roku!

Razem chronimy środowisko😊

 

16 grudnia 2021