Wejherowskie rondo ozdobione kwiatami!

Wiosna już w pełnym rozkwicie! Od kilku dni widać to również na jednym z wejherowskich rond, przy Węźle Zryw, gdzie ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 wraz Prezydentem Miasta Krzysztofem Hildebrandtem wzięli udział w akcji sadzenia krzewów i kwiatów.

Wydarzenie to było wspólną inicjatywą Komunalnego Związku Gmin, Spółki OPEC, Urzędu Miejskiego oraz wejherowskiej placówki.

Głównym jej celem było nie tylko ozdobienie przestrzeni, ale również promowanie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi. Uczestnicy mieli między innymi okazję zapoznać się ze znaczeniem zieleni miejskiej dla prawidłowego ekosystemu oraz poznać sposoby dbania o środowisko naturalne.

Jak powiedziała w rozmowie z Twoją Telewizją Morską pani Iwona Kozłowska, rzecznik prasowy OPEC – wybór roślin nie jest przypadkowy. Nasadzenia składają się z kwiatów i krzewów długokwitnących  i miododajnych – Jest kilkaset różnych gatunków. Są to rośliny miododajne, które będą służyły upiększeniu tego miasta, ale także pszczółkom. OPEC ma dużo terenów zielonych. O czym nie wszyscy wiedzą mamy swoje pasieki. Obecnie mamy ich cztery, gdzie mamy czternaście uli i produkujemy miody. Są fajnym upominkiem dla naszych partnerów i kontrahentów.

 

Cieszymy się, że Gmina Miasto Wejherowo należąca do Związku zyskała kolejny kolorowy punkt na mapie swojego miasta.  Mamy również nadzieję, że inicjatywa ta będzie tylko początkiem wielu podobnych działań, które przyczynią się do poprawy jakości życia Mieszkańców wszystkich naszych gmin.

 


Razem Chronimy Środowisko

25 kwietnia 2024