Nowa ekologiczna bajka

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszych gmin opracowuje ekologiczne bajki, które uczą szacunku do przyrody oraz odpowiedzialności za środowisko.

W ramach cyklu „Wielka podróż Sebka i Zuzi” pojawiła się przygoda trzecia pt. „Rycerski pojedynek”. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto stoczył pojedynek i jak można dbać o czyste powietrze,  koniecznie poznaj historię opisaną w bajce. Wydawnictwo oraz słuchowisko w wersji cyfrowej (PDF, MP3) dostępne są w dziale MULTIMEDIA .

 

Z najnowszym wydawnictwem pt. „Rycerski pojedynek” związany jest także konkurs plastyczny pn. „Małe dzieci nie chcą śmieci”. Wspólnie ze smokiem Sebkiem oraz jego siostrą Zuzią przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą szukać sposobów na czyste powietrze. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia udziału (on-line) znajdują się w zakładce EDUKACJA.

Zapraszamy szkoły i przedszkola po odbiór książeczek w wersji papierowej do biura Związku (Gdynia, ul. Konwaliowa 1). Czyste powietrze? To możliwe!

Życzymy przyjemnego słuchania oraz udanej lektury.

Razem chronimy środowisko! 😊

11 października 2021