Rok szkolny 2019/2020 oficjalnie rozpoczęty!!!

Pragniemy wszystkim dyrektorom oraz szkolnym i przedszkolnym koordynatorom edukacji ekologicznej współpracującym z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki” serdecznie podziękować za tak liczne przybycie na spotkanie inaugurujące rok szkolny 2019/2020, które odbyło się 22 października br. w siedzibie Związku. Jest to dla nas duże wyróżnienie, że co roku z naszej oferty korzysta szerokie grono odbiorców ze wszystkich gmin Związku.

Spotkanie było okazją do podsumowania programu „Szkoła/Przedszkole dla środowiska”. Za aktywne uczestnictwo oraz przygotowanie ciekawych konspektów zajęć badawczych/doświadczalnych
23 nauczycielom wręczono certyfikaty potwierdzające udział w drugiej części III edycji programu. Wszystkie konspekty zostały opublikowane w nowym wydawnictwie Związku „Laboratorium edukacji ekologicznej”, a szczegółowy opis programu dostępny w zakładce „Szkoła/Przedszkole dla środowiska”.

W trakcie inauguracji premierę miało także wydawnictwo w postaci bajki „Wielka Podróż Sebka i Zuzi”, skierowane do najmłodszych mieszkańców terenu Związku. Treść bajki będzie materiałem wyjściowym do powstających w placówkach oświatowych prac plastycznych w ramach konkursu „Małe dzieci nie chcą śmieci”.

W ofercie na bieżący rok szkolny nie mogło także zabraknąć projektu pn. „Lider lokalnej ekologii”. Aby jeszcze efektywniej chronić nasze środowisko, konieczne są działania edukacyjne w zakresie tematu, czego nie należy wrzucać do toalety. Więcej informacji można znaleźć TU (oraz w materiałach edukacyjnych Związku (komiks „Damroka”, kolorowanka „Ania i Wiesio chronią przyrodę” oraz plakat „Toaleta to nie śmietnik” ) i w ulotce Sp. PEWIK GDYNIA.

Zapraszamy do wysłuchania krótkiej relacji z wydarzenia zrealizowanej przez Radio Kaszebe

Opis bieżącej oferty edukacyjnej znajdą Państwo na stronie internetowej Związku w dziale Edukacja. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w biurze Związku od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 (Dział Ochrony Środowiska – pokój nr 6). Osoba do kontaktu: Katarzyna Kwiatkowska, tel. 58/624-45-99 w. 39 lub 45, e-mail k.kwiatkowska@kzg.pl, dos@kzg.pl.

 

31 października 2019